FİLİSTİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Yerleşimci Teröristleri İşgal Yönetimi Cesaretlendiriyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

Admin

Yerleşimci Teröristleri İşgal Yönetimi Cesaretlendiriyor
Bazı İsrail gazetelerinde yer alan haberlerde yahudi terör örgütlerinin başında gelen Kach örgütünün İsrail'de her alanda faaliyet yürütebildiğine ve Rabin hükümetinin bu duruma göz yumduğuna dikkat çekilmişti. Ha Aretz adlı İsrail gazetesinde yayınlanan uzun bir raporda Kach örgütü militanlarının değişik isimler altında yayınlar çıkardıklarına, kendi aralarında eğitim halkaları, konferanslar vs. düzenlediklerine ve bütün bu eğitim çalışmalarıyla Arap düşmanlığını esas alan ırkçı fikirlerini yaymaya çalıştıklarına dikkat çekiliyordu. Raporda, adı geçen örgütünün silahlı militanlarının eğitim çalışmalarının da hiç kesintiye uğratılmadan devam ettirildiğine işaret ediliyordu. Adı geçen terör örgütüne mensup militanların söylediklerine göre de Hz. İbrahim Camisi katliamından sonra örgütün resmi bürolarının kapatılmasına rağmen faaliyetlerinde söze gelir hiçbir aksama olmadı.

el-Hak adlı insan hakları örgütü tarafından hazırlanan bir raporda da siyonist yönetimin yahudi yerleşimcilerin eylemleri karşısında gevşek davrandığı, bu tür eylemleri tekrarlamalarını engelleyecek bir ceza vermediği, çoğu zaman bu eylemleri gerçekleştirenleri tamamen cezasız bıraktığı, dolayısıyla bu tutumuyla saldırgan yerleşimcilere cesaret verdiği dile getirildi.

http://filistin.turcforumpro.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]