FİLİSTİN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

HAMAS Resmi Sözcüsü İbrahim Goşe: "HAMAS Bir Partiye Dönüşmeyecek"

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

Admin

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS)'ın resmi sözcüsü İbrahim Goşe, haftalık el-Muctema dergisinde yayınlanan röportajında HAMAS'ın bir siyasi partiye dönüşmeyeceğini vurguladı. İbrahim Goşe, HAMAS'ın askeri eylemlerini durduracağına dair iddiaların tamamen asılsız olduğuna dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi: "Bu konu en hassas konulardan biridir... HAMAS bu yöndeki iddialara gayet açık ve net bir şekilde cevap vererek siyonist işgale karşı mücadelenin hareket için stratejik bir konu olduğunu ve bundan dönmenin söz konusu olmadığını bildirdi. Hareketin bugün sergilediği tutum da aynı tutumdur. Bu tutumundaki ısrarlılığından dolayı başta Şeyh Ahmed Yasin olmak üzere binlerce mensubu hapse girmiştir... Biz şunu üzerine basa basa bir kez daha vurguluyoruz ki, cihad programından asla dönüş yoktur. Hartum'da veya bir başka yerde özerk yönetimle bir diyalog başlatılsa bile bu programın gölgesinde başlatılacaktır."
Goşe, son zamanlarda HAMAS ile özerk yönetim arasında yürütülen ikili görüşmelerle ilgili soruya verdiği cevapta da bu görüşmelerin amacının karşılıklı bir diyalog başlatmak dolayısıyla Filistinliler arasında bir fitne çıkmasına fırsat vermemek olduğunu yoksa bu görüşmelerin HAMAS'ın ilkelerinden saptığı anlamına alınamayacağını ifade etti. Goşe bu konuda şunları söyledi: "Bilindiği üzere HAMAS'ın bir programı var. Bunun da omurga kemiğini siyonist işgale karşı mücadele etmek oluşturmaktadır. Özerk yönetimin de kendine göre bir programı var ki onun da omurga kemiğini Oslo anlaşması bünyesinde bir uzlaşma sağlama düşüncesi oluşturmaktadır. Diyalogda her iki taraf da kendi programını masaya koyacak ve HAMAS en azından Filistinlilerin ulusal çıkarlarının korunması ve Filistin sahasının bir iç savaş alanına dönüşmesini önlemek için özerk yönetimle bazı müşterek noktalar bulmak isteyecektir. Böyle bir amacın gerçekleşmesi ise ancak özerk yönetimin bu amaca yanaşmasıyla mümkün olabilecektir. Aramızda bazı anlaşmalar olduğu iddiasına gelince; bizim aramızda hiçbir anlaşma veya anlaşma taslağı yoktur. Özerk yönetimin bazı taslaklar ortaya koyduğu doğrudur. Ancak hareket (HAMAS) bu taslakları reddetmiştir. Şimdi özerk yönetim bazı ön anlaşmalar sağlandığı, bazı taslaklar üzerinde durulduğu, HAMAS'ın bunlara muvafakat ettiği ve taslakların imzalanmayı beklediği yolunda dedikodular çıkarıyor. Bunlar tamamen asılsız iddialardır."

Goşe, HAMAS'ın içinde birtakım anlaşmazlıkların ve gruplaşmaların olduğuna dair haberlerin de tamamen özerk yönetimin adamları tarafından çıkarılan maksatlı ve asılsız haberler olduğunu söyledi.

Tarih:20 Kasım 1995 Açıklamayı Yapan İsim İbrahim Goşe Ve Bu Açıklamaları Yapan Liderler Şehid Oldu.. Ve Onlarca Yiğit Evladı Şehadete Ulaştı Hamas'ın.. O Gün Fitneci Ve Tekfircilerin Yaptığı Açıklamalara Böyle Cevap Veriyordu HAMAS.. Direniş Sürecek Diyordu İnadına !

Tarih: 2008 Direniş Devam Ediyor... Ancak Tekfirci Ve Fitnecilerde Konuşmaya Devam Ediyor.. Birazcık Beyni Olan İnsanları Düşünmeye Davet Ediyorum.. Ne Kadar da Az Düşünüyorsunuz!

http://filistin.turcforumpro.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]